Chile autem

02/2018

Patagonie ve 4 dnech

Patagonie se rozprostírá na Jihu Ameriky mezi Argentinou a Chile. My  navštívili (menší) Chilskou část, viděli tučňáky, mořské savce, spoustu ptáků, vicuñas a podnikli jeden z nejhezčích treků k Torres del Paine.

DSC_6813.JPG

Mimo turistické stopy, Park Volcán Isluga

Jednodenní výlet do NP Volcán Isluga bez turistů, pouze za doprovodu lam a oslíků.

Region San Pedro

San Pedro je vzdálené asi 100 km od Calamy. Toto půvabné městečko slouží jako základna pro okolní výlety za lagunami, plameňáky, gejzíry a spoustou dalších krás tohoto regionu. 

Humberstone, město duchů

Ledkové doly Humberstone a Santa Laura leží na severu Chile, kde pracovali a žili dělníci z Chile, Peru a Bolívie. Chilský ledek přinášel zemi velké bohatství. Dnes se městům také nazývá - města duchů.

Severní města Arica

a Iquique

Města Arica a Iquique leží v severní části Chile a jsou méně navštěvovanou destinací, avšak stojí rozhodně za to je vidět. Města jsme si jako jediní turisti široko daleko náramně užili. 

Zrcadlící se sopka Parinacota

....

Iquique - NP Volcán Isluga

Dva dny se základnou v Iquique - ubytování na calle Baquedano (Hostal Aloha Inn), prohlídka města a pláže, jednodenní výlet do národního parku Volcán Isluga s prohlídkou vesnic Isluga + Encuelga, Gigante de Tarapacá, gejzíry Puchuldiza a termálních vod. 

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now