Národní Park Volcán Isluga

Tento národní park je tzv. "MUST SEE". Brzy ráno jsme vyrazili z Iquique a naší první zastávkou byl Atacama giant - velký geoglyf v poušti Atacama, který představoval božstvo pro místní obyvatele od r.1000 - 1400 AD. Geoglyf je krásně vidět z cesty, která je ale místy neprůjezdná pro běžná vozidla. Pokračovali jsme dále, již serpentinami v kopcích, na kterých se objevovaly pouze místy nákladní vozidla, které převážely zboží do Bolívie.

 

Po cestě jsme narazili na odbočku ke gejzírům Puchuldiza a po velice rozbořené silnici jsme se kodrcali až na místo, kde jeden místňák vybíral vstupné za pár korun. Nikde ani noha, byl slyšet jen zvuk tryskajících gejzírů a přežvykujících lam. Horké gejzíry tryskají až do 20m a z občasných děr se line horký vzduch. 

Velice pomalu míříme k vesnici Enquelga, kde mají být termální prameny ("aguas calientes"). Po cestě potkáváme pár volně žijících oslíků a domestikované lamy, které nám zatarasí cestu. O kousek dále nám do auta přiskočí místní (stylová) babička, tak se španělsky domluvíme, že chce svést do vesnice a za odměnu se s ní smíme vyfotit. Po dlouhém hledání objevujeme termální prameny a jelikož ve vesnici není ani noha, nazí skáčeme do teplé vody. Po chvíli nás vyruší malá rodinka místních, tak se oblékáme a chvíli si španělsky povídáme a popisujeme jim naši zemi.

Poslední zastávkou v parku je vesnice Isluga, ve které opět není ani živáčka a vydáváme se zase zpět do Iquique, nachystaní na večerní koupačku v ledovém moři a nějaké dobré churrasco na pláži. 

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now